В Херсоні поширюють листівки на захист ЗНО

З минулого тижня в Херсоні, як і в інших містах України, в рамках кампанії на захист зовнішнього незалежного оцінювання громадські активісти поширюють листівки під пунктами здачі ЗНО.
В Херсоні ініціатива регіоналів та комуністів по запровадженню вступних іспитів викликала занепокоєння не тільки серед школярів, але й серед місцевих громадських організацій, які долучилися до кампанії на захист ЗНО. Адже законопроект № 2060а, зареєстрований 18 травня в Верховній Раді депутатами Григорієм та Ігорем Калетниками та законопроект "Про вищу освіту", в разі їх прийняття, призведуть до повернення корупції та хабарництва при вступі до вишів та деградації вищої освіти України.
Законопроект "Про вищу освіту", зареєстрований у парламенті під номером № 1187  отримав у народі назву «КоСяК» за першими літерами прізвищ його авторів,  депутатів-регіоналів Сергія Ківалова, Миколи Сороки та Григорія Калетніка.
Всі вони також є ректорами не дуже відомих та  рейтингових українських ВНЗ.
Активісти вважають що депутати написали законопроект,  покликаний обслуговувати виключно їхні інтереси та інтереси теперішнього керівництва Міністерства освіти й науки, яке очолює теж член Партії регіонів Дмитро Табачник.
Керівництво МОНу та сам пан Табачник неодноразово заявляли про свою підтримку цього законопроекту. Водночас проти цього проекту виступили освітні експерти та громадські активісти. Законопроекту № 1187 закидають те що він не сприятиме розвитку української освіти, а є скоріше регресивним проектом її подальшого існування.
Законопроект фактично ліквідує автономію університетів, знижує соціальні гарантії для студентів і викладачів, перекриває шляхи взаємодії української вищої освіти зі світовою освітою й наукою, та створює можливості для розквіту корупції у вищій школі, адже, серед іншого, законопроект повертає вступні іспити до ВНЗ і фактично нівелює роль Зовнішнього незалежного оцінювання, запровадження якого кардинально зменшило рівень корупції при вступі.
Роль ЗНО при вступі автори законопроекту хочуть звести на нівець незважаючи на те, що ЗНО за 6 років від моменту його запровадження довело свою ефективність та стало однією з небагатьох українських реформ, які отримали позитивну оцінку серед населення, влада намагається позбавити школярів можливості прозорого та справедливого вступу до ВНЗ.
Кампанію на захист ЗНО було розпочато Громадянським рухом " Відсіч" 3 червня у Києві і поступово вона поширюється на всю територію України. Наразі кампанія триває у Донецьку, Харкові, Рівному, Полтаві, Дніпропетровську, Івано-Франківську, Чернігові, Житомирі, Могилів-Подільському, Львові, Черкасах, Білій Церкві, Києві та Сімферополі.
Після закінчення здачі ЗНО кампанія продовжиться у липні та серпні біля вищих навчальних закладів, куди вступники подаватимуть документи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*